Daiktai, kurie jums pravers eksploatuojant savo automobilį

1

Daiktai, kurie jums pravers eksploatuojant savo automobilį

Jei nusprendėte leistis į kelią, turėtumėte būti pasiruošę bet kokiems nenumatytiems atvejams, su kuriais galite susidurti kelyje. Deja, bet praktika rodo, jog tik nedidelė dalis vairuotojų apie galimus sunkumus ir jiems išspręsti skirtas priemones pagalvoja iš anksto. Todėl jei nenorite viduryje kelio susidurti su dideliais nemalonumais, pats metas pasirūpinti, kad jūsų automobilio bagažinėje visuomet būtų keletas naudingų daiktų.

Ratų veržliaraktis

Atsarginė padanga nepadės, jei negalėsite atsukti atraminių veržlių nuo nuleistos padangos. Tačiau su daugeliu automobilių komplektuojami raktai nėra pakankamai dideli. Dėl šios priežasties su savimi automobilyje vertėtų turėti pilno dydžio veržliaraktį.

Atsarginis raktelis

Net ir patys atidžiausi ir atsargiausi žmonės kartais užrakina raktus automobilyje arba juos pameta. Užuot susidūrę su rimtais nepatogumais, visuomet su savimi turėkite atsarginį automobilio raktelį.

Užvedimo laidai

Net jei jums niekuomet nebuvo tekę susidurti su neužsivedančiu automobiliu, tai tikrai nereiškia, jog tokie atvejai yra reti. Tiesą sakant, nustebtumėte sužinoję, kaip dažnai užvedimo laidai gelbsti daugybei vairuotojų. Jie gali padėti nepatogumus pašalinti daug greičiau ir pigiau nei tai padarytų pagalbos kelyje paslaugų teikėjai. Todėl jei vis dar neturite užvedimo laidų, pats metas juos įsigyti.

Žibintuvėlis

Žibintuvėlis gali nemažai pagelbėti kritiniais atvejais, ypač toks, kuris turi papildomą mirksinčią šviesą. Būtinai periodiškai patikrinkite, ar jis veikia, ir visuomet automobilyje turėkite atsarginių baterijų.

Pompa

Niekuomet negalite žinoti, su kokiais sunkumais jums gali tekti susidurti kelyje. Kartais nė nepastebime, kad mūsų automobilio padangų slėgis yra gerokai sumažėjęs, todėl leidžiamės į kelią nė nenumanydami apie padangų būklę. Būtent todėl labai naudinga su savimi automobilyje visuomet turėti ir pompą, kuri puikiai pasitarnautų, jei jūsų automobilio padangose staiga sumažėtų oro.

Batonėliai

Keletas šokolado plytelių labai praverst, jei jums kada nors teks ilgam įstrigti didžiulėje dėl avarijos susidariusioje transporto priemonių spūstyje ar kurį laiką būsite kelyje likę viisškai vieni, nes jūsų transporto priemonė suges vidury niekur. Tas pats pasakytina ir apie keletą litrų vandens, kurį visuomet naudinga turėti savo automobilyje. Be to, nepamirškite įsimesti ir patogią batų porą, šiltesnį megztinį bei striukę nuo lietaus.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Ištikus nelaimei, vaistinėlė automobiliui gali tapti pačia svarbiausia turima priemone. Tiesą sakant, kai kuriais atvejais tai gali tapti net gyvybės ar mirties klausimu. Todėl labai svarbu periodiškai ją patikrinti, kad visuomet būtumėte tikri, jog jos galiojimo laikas nėra pasibaigęs.

Kita vertus, nereikėtų pamiršti, kad galiojanti vaistinėlė automobiliui yra ne tik reikalinga, tačiau ir privaloma, o nuo 2023 m. sausio 1 d. kiekvienas vairuotojas Lietuvoje privalės su savimi automobilyje turėti ir naujos komplektacijos vaistinėlę, kurioje be kita ko būtų ir turniketai, kurie yra skirti stipriam kraujavimui stabdyti. Tuo tarpu iki 2024 m. sausio 1 d. vaistinėlėje turės būti ir dar kelios papildomos medicininės priemonės, t.y. kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti ir vienkartinis šalčio maišelis.

Įvairūs papildomi daiktai, kuriuos verta turėti automobilyje

Žiebtuvėlis, degtukai, tvirtos darbinės pirštinės, skudurėliai, atsuktuvai, replės, lipni juosta, tvirta virvė – tai dar keletas daiktų, kuriuos naudinga turėti savo automobilyje. Be to, reikalingų daiktų sąrašas labai tiesiogiai priklauso ir nuo jūsų gyvenimo būdo, poreikių bei atstumų, kuriuos jums tenka įveikti automobiliu. Todėl pagalvokite apie savo individualius poreikius ir pasirūpinkite, kad su savimi visuomet turėtumėte tai, kas galėtų praversti kiekvienoje kelionėje.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Finansinės paslaugos: nuo investavimo iki paskolų

Finansinės paslaugos: nuo investavimo iki paskolų

Keliaudami per gyvenimą pastebėsite, kad pinigai vaidina svarbų vaidmenį priimant daugelį didelių ir mažų sprendimų. Kaip ir įrankių dėžėje yra įvairių įrankių, skirtų konkrečioms užduotims atlikti, taip ir finansų pasaulyje yra įvairių paslaugų, pritaikytų skirtingiems finansiniams poreikiams. Panagrinėkime kai kurias pagrindines finansines paslaugas ir jų paskirtį. Taupomosios sąskaitos Taupomoji sąskaita yra tarsi saugi taupyklė finansų […]


Rimtesnis šiuolaikinio automobilio remontas neapsieina be autoelektriko

Rimtesnis šiuolaikinio automobilio remontas neapsieina be autoelektriko

Autoelektrikas tampa vis svarbesnis specialistas autoservise, ir jo svarba tik auga tobulėjant automobiliams, kuriuose elektronika ir elektros sistemos tampa vis sudėtingesnės ir labiau vyraujančios. Todėl žinoti kur dirba geriausi autoelektrikai yra svarbu kiekvienam savo automobiliu besirūpinančiam vairuotojui. Kodėl autoelektrikas toks svarbus specialistas? Naujausios kartos automobiliai turi ir ateityje turės vis daugiau elektroninių valdymo blokų, jutiklių […]


Kuo skiriasi įvairūs aliuminio profiliai?

Kuo skiriasi įvairūs aliuminio profiliai?

Šie gaminiai naudojami labai plačiai ir gana skirtingose srityse. Todėl visiškai natūralu, jog kiekvienu atveju reikės vis kitokio varianto su savitomis savybėmis. Pavyzdžiui, viduje kažką įrenginėjant gal ir nebus reikalingas toks didelis atsparumas kaip dirbant su šiais gaminiais lauke. Taigi, pirmiausiai jie skiriasi savo sluoksniu, kuris atsiranda juos apdirbant specifiniu anodavimo būdu. Jo metu naudojant […]


Verslo dovanų teikimo menas: tradicijos iš viso pasaulio

Verslo dovanų teikimo menas: tradicijos iš viso pasaulio

Įmonių pasaulyje labai svarbu kurti ir palaikyti tvirtus santykius su klientais, partneriais ir darbuotojais. Vienas iš veiksmingų būdų šiems santykiams puoselėti yra keitimasis verslo dovanomis. Verslo dovanos – tai padėkos ir geros valios ženklai, kurie atlieka svarbų vaidmenį verslo praktikoje įvairiose kultūrose. Todėl įdomu pasigilinti į verslo dovanų teikimo tradicijas visame pasaulyje, pabrėžiant jų kultūrinę […]


Auksiniai žiedai: klasika, niekada neišeinanti iš mados

Auksiniai žiedai: klasika, niekada neišeinanti iš mados

Jeigu mėgstate papuošalus, žiedų Jūsų papuošalų dėžutėje, turbūt netrūkstą. O klasikinis pasirinkimas – auksiniai žiedai. Jie populiarūs jau daug metų ir bet kokios besikeičiančios tendencijos to nepakeičia. Juvelyrikos salonuose galima rasti platų žiedų iš aukso pasirinkimą įvairioms progoms. Rinktis, tikrai yra iš ko. Auksas dera prie visko turbūt viena pagrindinių priežasčių, kodėl auksiniai žiedai yra […]


Kokios verslo valdymo sistemos populiariausios?

Kokios verslo valdymo sistemos populiariausios?

Kiekviename versle ieškoma sprendimų, kaip automatizuoti procesus, kaip juos pagerinti ir padaryti dar produktyvesnis. Tai padeda sutaupyti laiko ir darbą atlikti greičiau, o kartu tai didina įmonės našumą. Todėl daugybė įmonių ieško patikimos verslo valdymo sistemos, kuri padėtų kasdienius darbus atlikti greičiau, kokybiškiau ir patikimiau. Kokios programos yra populiariausios? Kalendoriai ir planuokliai Vienas populiariausių pasirinkimų […]