Infraraudonųjų spindulių šildymo nauda mūsų sveikatai

1

Infraraudonųjų spindulių šildymo nauda mūsų sveikatai

Gali atrodyti šiek tiek keista, kad jūsų namuose ar biure veikianti šildymo sistema gali būti naudinga sveikatai, tačiau infraraudonųjų spindulių šiluma nuo seno naudojama daugelyje gydymo metodikų.

Tolimųjų infraraudonųjų spindulių šiluma – tai tokia pati šiluma, kokią jaučiate lauke šiltą vasaros dieną. Ir tai yra priežastis, kodėl nebūtinai jaučiate šaltį šviesią saulėtą žiemos dieną. Spinduliuojanti šiluma (t.y. infraraudonieji spinduliai) šildo objektus, o ne orą. Žmonės taip pat natūraliai skleidžia spinduliuojamąją šilumą ir ypač gerai sugeria infraraudonuosius šilumos spindulius. Taigi, jei jus šiuo metu ėmė dominti infraraudonųjų spindulių šildymas, turbūt jums būtų įdomu sužinoti, kokie yra tokio šildymo privalumai mūsų sveikatai.

Imuninės sistemos stiprinimas

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema generuoja šiltas bangas, kurias mūsų kūnai natūraliai sugeria. Ši papildoma šiluma padeda mūsų kapiliarams natūraliai išsiplėsti, o tai padidina deguonies kiekį ir kraujo regeneraciją. Abu šie veiksniai yra itin svarbūs mūsų pagrindinių organų detoksikacijai. Naudojant infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą padidėja baltųjų kraujo kūnelių skaičius, o tai stiprina mūsų imuninę sistemą.

Teigiama, kad infraraudonieji spinduliai gali būti naudingi sergantiesiems vėžiu. Koncentruota infraraudonųjų spindulių šiluma šiuo metu Europoje, įskaitant Vokietiją, Olandiją ir Austriją, naudojama tam tikroms vėžio gydymo procedūroms. Nustatyta, kad viso kūno terminis spinduliavimas taip pat padeda gydyti depresiją ir Laimo ligą.

Geresnė kraujotaka

Infraraudonųjų spindulių šiluma išplečia kūno kapiliarus, todėl labai pagerėja kraujotaka. Tai reiškia, kad veikiant infraraudonajai šilumai padidėja raumenų aprūpinimas krauju. Pagerėjusi kraujotaka paspartina žaizdų gijimą ir sumažina raumenų skausmą.

Sveika širdis

NASA tyrimai parodė, kad infraraudonųjų spindulių šiluma, veikianti širdies ir kraujagyslių sistemą, pagerino astronautų širdies būklę jiems būnant kosmose. Taip pat buvo nustatyta, kad intensyvus tolimųjų infraraudonųjų spindulių šildymas (per infraraudonųjų spindulių sauną) gerokai pagerino kraujagyslių būklę pacientams, sergantiems diabetu, turinčių aukštą cholesterolio lygį kraujyje ir rūkantiems.

Alergijos sumažėjimas

Įprastinėse šildymo sistemose naudojamas konvekcinis šildymas, kai šildomas oras. Karštas oras pakyla į patalpos viršų (dar vienas įprastinio centrinio šildymo trūkumas), o tai išsklaido dulkes ir kitus alergenus. Todėl infraraudonųjų spindulių šildymas tampa ypač naudingu kvėpavimo sunkumų turintiems žmonėms, kuriems karštas ir sausas oras apsunkina kvėpavimą.

Mažina sąnarių skausmą ir sąstingį

Atlikus išsamius klinikinius tyrimus ir bandymus nustatyta, kad taikant infraraudonųjų spindulių terapiją sumažėja didelė dalis su senėjimu atsirandančių sąnarių problemų, tokių kaip sąnarių skausmas ir sąstingis.

Ar infraraudonųjų spindulių šildymas yra saugus?

Infraraudonųjų spindulių šildymas yra 100 % saugus ir tai patvirtinta daugybe tyrimų. Nors infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos generuoja tokią pačią šilumą kaip ir saulė, iš infraraudonųjų spindulių plokščių nesklinda kenksmingi UV spinduliai. Infraraudonųjų spindulių šiluma suteikia išskirtinę naudą sveikatai, kurios nėra įprastiniame centriniame šildyme. Žinoma, tai jokiu būdu nėra sveiko gyvenimo būdo pakaitalas. Tačiau infraraudonųjų spindulių šildymas namuose ar darbo vietoje ne tik sumažina išlaidas, bet ir sukuria sveikesnę aplinką.

Rekomenduojame

NaudotosKnygos.lt
Automobilių stiklų remontas garantuos Jums saugias keliones

Automobilių stiklų remontas garantuos Jums saugias keliones

Vasarą visi keliauja daugiau ir dažniau. Nieko keisto, nes šiltasis metų laikas nėra toks ilgas mūsų šalyje, todėl norisi išnaudoti kiekvieną laisvą akimirką ką nors nauja pamatant bei patiriant. Kelionės patinka tikriausiai be išimties visiems. Ypač yra gera ir patogu bei malonu tai daryti turint savo automobilį. Nors ir tenka pripažinti, jog kartu su juo […]


Dažniausiai užduodami klausimai apie graviravimą lazeriu

Dažniausiai užduodami klausimai apie graviravimą lazeriu

Graviravimas lazeriu yra galimybė suteikti bet kokiam daiktui daugiau asmeniškumo ir taip pakelti jo vertę. Ne tik materialine, tačiau ir moraline prasme. Graviūromis labai dažnai puošiamos verslo dovanos, asmeninės, kurios skirtos vestuvių svečiams, gimtadienio, kurios gali padėti įprastą, kasdien naudojamą masinės gamybos daiktą, padaryti kur kas įmantresniu ir asmeniškesniu. Lazerinis graviravimas yra ant bangos. Kai […]


Kasos aparatai: kodėl jie tokie svarbūs smulkiam verslui?

Kasos aparatai: kodėl jie tokie svarbūs smulkiam verslui?

Mažoms įmonėms labai svarbu efektyviai ir tiksliai valdyti sandorius. Kuklus, bet nepakeičiamas kasos aparatas – kertinis verslo operacijų akmuo, neapsiribojantis vien grynųjų pinigų valdymu. Panagrinėkime, kodėl mažoms įmonėms kasos aparatai reikalingi dabar labiau nei bet kada anksčiau: 1. Organizuotumas ir tikslumas: Kiekvieno sėkmingo verslo pagrindas yra kruopštus finansinių operacijų organizavimas ir tikslumas. Kasos aparatų dėka […]


Ką Jums gali suteikti automobilių utilizavimas?

Ką Jums gali suteikti automobilių utilizavimas?

Jau nieko nebenustebinsite pasakydami, kad turite automobilį. Laikui bėgant jie sensta. Taip jau yra. O jei automobilis pradeda skaičiuoti ne vieną dešimtį metų, tai jo detalės vis senėja, dyla, rūdija ir pan. Dėl to tenka dažniau kreiptis į autoservisus dėl gedimų tvarkymo arba pradėti domėtis, kur yra artimiausias automobilių utilizavimas. Nors ši paslauga ir yra […]


Geriausia namų apšildymo galimybė – šilumos siurbliai

Geriausia namų apšildymo galimybė – šilumos siurbliai

Lietuvos klimatas nėra labai draugiškas žmogui. Vasaromis gali būti labai karštą, o žiemomis – beveik visada šalta. Šalčio diapazonas labai platus, tačiau faktas tai, kad kažkiek vis tiek bus, tad reikia įvertinti, kokia namų šildymo galimybė tinka labiausiai. Iš visų galimų opcijų šiuo metu bene dažniausiai minimi yra šilumos siurbliai. Jie vertinami dėl kokybės, ilgaamžiškumo […]


Kokią praktišką dovaną išrinkti vyrui?

Kokią praktišką dovaną išrinkti vyrui?

Praktiškos dovanos visada yra geras būdas išreikšti savo jausmus. Mažų gestų dėka galite priversti savo mylimąjį nusišypsoti. Vyrų pasaulis moterims kartais tampa nesuprantamas, todėl išsirinkti tinkamą dovaną gali kilti problemų. Priderinkite savo vyro dovaną prie jo garderobo. Vyriškos rankinės jau keletą sezonų yra vienas svarbiausių tiek kasdienio, tiek dalykinio stiliaus elementų. Viskas, kas svarbiausia, gali […]